Faceți căutări pe acest blog

vineri, 25 octombrie 2013

Doar 1-1 Steaua - FC Basel

FC Steaua Bucuresti a reusit sa scoata doar un punct din meciul cu FC Basel din actuala editie 2013-2014 a Champions League; primul punct de altfel scos de campioana Romaniei in Champions League.

Meciul s-a desfasurat pe Arena Nationala – oaspetii au deschis scorul prin Diaz in minutul 48 iar Tatu a “salvat” Steaua in minutul 88 printr-un gol de exceptie. In cealalta partida Chelsea a castigat detasat pe terenul celor de la Shalke cu scorul de neprezentare 3-0.

Clasament Grupa E: 1 Chelsea 6 puncte (8 goluri date si doar 2 primite) 2 Schalke 6 (4 goluri date si 3 primite) 3 FC Basel 4 (3 goluri date si 3 primite, echilibru perfect) 4 Steaua 1 (1 gol dat si 8 primite ☺ ).

Daca vor sa prinda primavara europeana cum ne-au obisnuit de atatia ani, Steaua va trebui sa bata in deplasarea de la bAsel. Mai jos va las cu golul lui Tatu...pentru consolare, daca nu ar fi existat nici acest gol?